Vyhledávání

Kontakt


Raisova 96, Starý Plzenec
bývalá ZŠ, boční vchod u kostela

+420 739 988 107

2018

 

Novoroční protahování 6.1.

Už několik let bývá v našem oddíle zvykem, že první lednová sobota patří Novoročnímu protahování. Po obědě se všichni sejdeme v sokolovně a hurá sportovat! Na začátek jsme si zahráli jednu tématickou honičku, následovala pořádná rozcvička pod vedením Matese, spousta míčových her a samozřejmě tradiční Opičí dráha, ve které mezi sebou vždy soutěžíme v několika kategoriích. Odpoledne uteklo jako voda, nezbývalo než vyhlásit výsledky, rozdat diplomy a těšit se na další akce, které nás letos čekají.

Výsledky novoročního protahování: světlušky: 1. Eliška T. (33,95) 2. Terka H. (42,36) 3. Stopař (46,09) 4. Lucinka (48,57) 5. Rambo (49,28) 6. Kája (52,81) 7. Dorka (1,07,01) vlčata: 1. Tedík (38,36) 2. Dan (38,98) 3. Honzík (41,54) 4. Štěpán (51,16) skautky a skauti: 1. Kýťa (35,78) 2. Honza (37,14) 3. Tomáš (37,52) 4. Nany (39,57) 5. Vačka (40,8) 6. KPZ (41,25) 7. Téra (41,58) 8. Katy (44,72) vlci a vedoucí: 1. Mates (27,24) 2. Taxík (27,28) 3. Jája (29,78) 4. Honey (33,22) 5. Pája  (33,37) 6. Áňa (33,63) 7. Kačaba (36,05)

 

Výprava do Horažďovic 19.-21.1.

Dobrovolnictví se meze nekladou. Když se tedy přihlásila děvčata z družiny Tygřic, tedy teprve starší skautky, že by měla zájem uspořádat pro ostatní členy oddílu výpravu, udělalo nám to radost. Připravily si tak pro nás víkend v Horažďovicích, kde jsme pobývali na skautské základně. V sobotu jsme i přes chumelenici a mírný mráz zvládli zdolat naučnou stezku kolem Práchně, v neděli jsme poznávali centrum města a plnili tam předem připravené úkoly. Holky zvládly všechny úkony spojené s výpravou (zajištění ubytování, zjištění spojů, vaření, příprava programu,...) na jedničku!

 

Vůdcovské setkání 3.-4.2.

O prvním únorovém víkendu se konalo vůdcovské setkání na Prusinách u Nebílov. Na tomto malebném místě jsme společně s členy jiných oddílů našeho střediska strávili dva dny v družných rozhovorech, co je nového v našich oddílech, hodnotili jsme kvalitu našeho střediska, vyslechli projekt Střelnice aneb nové skautské vzdělávací zázemí v Českém údolí v Plzni, prošli se po okolí, hráli veselé hry a zamysleli jsme se nad skautským slibem a jeho hodnotami. Po celé setkání nás provázela příjemná atmosféra.

 

Brigáda No1. 11.2.

Zahajovací brigáda v nové klubovně (ul Raisova 96) - úklid a penetrace omítek, 17 účastníků.

 

Výlet do ZOO 17.2. 

Pokud máte volné sobotní dopoledne a nevíte co s nevyužitým časem, sedněte na vlak a vydejte se do plzeňské zoologické zahrady. Říkáte si, proč jezdit do ZOO právě v únoru, když je všude mráz a zvířátka budou schovaná? Má to vůbec smysl? Ano, má! Skauti ze Starého Plzence si tuto možnost o víkendu 17. 2. vyzkoušeli a všichni si výlet náramně užili. Venku sice panovala zima jako na Sibiři, avšak celé věci to jen prospělo, neboť všichni tvorečkové se schovávali v teple svých pavilonů, kde na ně bylo krásně vidět. Děti mezi výběhy náruživě pobíhaly s foťáky a pořizovaly snímky o sto šest. Dávaly si přes sklo pac s malými klokánky a dokonce se i prošly v kozím výběhu a pohladily si zvídavé kůzle. Před odchodem se výprava posilnila teplým douškem čaje a párkem v rohlíku v místní restauraci a podél zamrzlé Mže se vydala do cílového bodu - konečné stanice tramvaje na Skvrňanech. Odtud pak už jen odpočinkovou jízdou na Hlavní nádraží a hurá domů!

 

Brigáda No2. 18.2.

Malování hlavní místnosti - I. nátěr, štukování, zprovoznění topení, 7 účastníků

 

Brigáda No3. 24.2.

Malování hlavní místnosti - II. nátěr, chodba a "fialový" pokoj - I. nátěr, 5 účastníků

 

Oddílová schůzka

Dne 28.2. se konala oddílová schůzka, kterou tentokrát vedla Viky s Vačkou. Jako vždy jsme se kvůli velkému počtu rozdělili do čtyř skupin. První skupina hrála u Viky živé pexeso. Druhá skupina odpovídala na různé otázky ohledně skautu a jeho historie. Třetí skupina vyráběla z mandarinek a jablek různé sladké výrobky. Čtvrtá skupina měla za úkol nakreslit to, co nás nejvíc baví na skautu. Takhle jsme se střídali, až jsme všichni obešli všechna stanoviště. Potom jsme hráli hru, kde jsme po chodbě sbírali papírky a skládali jsme z nich obrázky. Měli jsme za úkol určit kdo je na obrázku. V kobercovce jsme si na závěr schůzky ukázali, co jsme nakreslili, a nakonec jsme snědli to, co jsme si vyrobili.

 

Brigáda No4. 3.3.

Úklid hlavní místnosti, II. nátěr fialového pokoje, wc a chodby, kontrola zásuvek a jističů, instalace lustrů a termostatu, 12 účastníků

 

Skautský ples

V pátek 9. 3. se konal tradiční Skautský ples v Bolevecké sokolovně. Tento ples je opravdu vyhlášený, protože lístky byly vyprodány během necelé půl hodiny. Na plese se scházejí skauti nejen Plzně. 

Program byl bohatý, nechybělo předtančení (letos v pracovním stylu s montérkami a nářadím), bohatá tombola, kterou sponzoruje i skautský obchod Liman sport a společná hra - soutěž týmů ve skautských dovednostech. K tanci nám hrála výborná kapela, parket byl plný od první písničky. Tímto bych chtěla poděkovat všem organizátorům, že neztrácejí odvahu a tuto velkou akci pro nás pořádají.

 

Brigáda No5. 11.3.

Pokládka PVC a koberce v hlavní místnosti, úklid chodby, wc a fialové místnosti, úklid dvora, mytí kuchyňské linky, penetrace "zelené" místnosti, 17 účastníků

 

Brigáda No6. 18.3.

Balení věcí v Kollárovce, v Raisovce II. nátěr + úklid zelené místnosti, úklid koupelny, položení koberce ve fialové místnosti, dolištování, 18 účastníků

 

Brigáda No7. 25.3.

Vyklízení klubovny v Kollárově ulici + kompletní úklid, převoz věcí do nové klubovny, zabydlování, koupě koberce do zelené místnosti, 10 účastníků + 4 tatínkové.

 

Výlet do Bahen 24. 3. 2018

"I když jsme bahno všichni již někdy viděli, okoukneme okolí Mirošova, kde kromě Jezevčí skály uvidíme oblast, které se říká Bahna, proč? To prozkoumáme na vlastní oči..." hlásala úvodní část letáčku, který zval na tento sobotní výlet.

Společně s chlapeckým oddílem z Plzně jsme se vypravili vstříc bahennímu dobrodružství. Trasa byla velmi pestrá. I když bylo dopoledne slunečné, teplota stále dávala znát, že pravé jaro teprve přijde. Cestou lesem jsme procházeli místy se zbytky sněhu a klouzali se na zamrzlých kalužích. Hráli jsme spoustu her, při nichž nejedna byla výzvou, a to nejen pro děti, ale i dospělé.

Oblast Bahen, opravdu dostála svému názvu. Maminky z nás určitě měly velkou radost. J V této oblasti - Zadní Bahna u Strašic se v červnu koná největší ukázka současné i historické vojenské techniky v Evropě. Přehlídka vojenské techniky, ale nebyla naším cílem. Prošli jsme zvrásněným terénem a využívali jej na různé úkryty při plížení travnatou a křovinatou trasou. 

Abychom se trochu ohřáli a nejen zevnitř, opekli jsme na ohni, co si kdo přinesl a posilněni, se vydali na zpáteční cestu. Bohužel jsme ale neodhadli délku trasy a zbývajícího času a vlak směr Plzenec nám o pár minut ujel. Naštěstí naši rodiče pohotově přispěchali do Rokycan, kam jsme pár zastávek popojeli jiným vlakem a odvozili nás domů. Celý výlet se moc vydařil a z prošvihnutého zpátečního spoje, zůstane ponaučení pro další plánování. Jaru zdar, bahnu zmar!

 

Výprava za šamanem 6.-8.4.2018

Tento víkend, jako právoplatné zahájení jara, se uskutečnila dobrodružná výprava za šamanem, tentokrát do Dešenic. Po dvouhodinové cestě vlakem to opravdu dobrodružné bylo. Hledání samotné chaty v lesích Šumavy stálo staroplzenecké skauty mnoho sil, leč energie na prošmejdění celé chalupy je vždycky dostatek. Starší si na noc postavili stan venku (což se už po půl hodině nezdálo jako tak dobrý nápad), proto v ranních hodinách se všichni radostně sešli vymrzlí u horkého čaje.

Přes sobotní dopoledne si týmy zkusily chodit poslepu vedeni pouze provázkem divokou džunglí, či vysilující zápasy v hutututu. Po vydatném obědě se vyšlo po stopách tajemného šamana do okolí chaty a jako hřeb večera museli od zesnulého ducha hrobky vyluštit nápovědu, kde se skrývá temný talisman. Po mnohem teplejší a pohodlnější noci než byla předešlá, jsme nedělní dopoledne pouze sbalili naše krosny a vyrazili zpět směrem k nádraží a k našim domovům.

 

Výlet okolo Rotundy

V sobotu 21. 4. jsme se sešli u klubovny. Jen vlčata a světlušky z našeho oddílu. Bylo krásné počasí a my se rozhodli pro krátký výlet po Plzenci, okolo Rotundy. Cestou jsme zkoušeli co už všechno známe a umíme. Víte kde je hlezno, co je Bellis perennis nebo jak rozvázat Gordický uzel? Naše děti už to znají, klidně se jich zeptejte. Na závěr jsme si uvařili bramboračku na ohni a hurá domů.

 

Oddílová schůzka 

Dubnová oddílovka pro nás byla tentokrát něčím jiná než obvykle. Uskutečnila se totiž v naší nové klubovně, v prostorách bývalé ZŠ na Malé Straně.

Program byl rozdělen na dvě části. Nejprve jsme po čtyřech týmech museli rozluštit zašifrovaný vzkaz a podle něj najít obálku s úkoly a mapou města. Úkoly nás měly hlavně seznámit s okolím nové klubovny, což nám zabralo cca polovinu schůzky a v druhé části jsme si užili zábavu v podobě běhacích her. Přilehlý dvorek je pro to jak stvořený. Hledali jsme např. dvojice pexesa, nebo se snažili přečíst přišpendlená čísla na zádech soupeřů a na závěr podle toho zjistit to své.

Klubovna úspěšně prošla zatěžkávací zkouškou více jak třiceti dětí!

 

Výlety 12.5.

Lom Kosov - dobrodružství začalo v Králově Dvoře - Popovicích, odkud se nejmladší členové našeho oddílu a oddíl chlapecké Jednapadesátky společně vydali na Koukolovu horu, kolem Aksamitové brány, přes vyhlídku Jelínkův most až k nejčistšímu prameni v Českém krasu u Havlíčkovo Mlýnu. Dále jsme pokračovali při vodní nádrži Suchomasty až do očekávaného lomu Kosov, kde nás čekalo kutání kamenů a zejména letošní první venkovní koupání v průzračné vodě. Trasa byla dlouhá přes deset kilometrů a zdolali jsme nejeden příkrý kopec!

Lasergame - družinový výlet pro Tygřice nás zavedl do Plzně. Z Plzence jsme vyrazili pěšky kolem řeky Úslavy přes Koterov do Božkova, kde jsme si na Božkovském ostrově odpočinuli a osvěžili se. Nejlepší hráčkou Lasergame se stala "Kápézetka".

Cyklovýlet - družina Vlků vytáhla ven svá kola a udělala si projížďku napříč lesními cesta nad řekou Úslavou. Jejich touha po silných zážitcích je dovedla až do 20 kilometrů vzdáleného Mirošova. Odtud se pak vydali nádhernou stezkou podél rokycanského toku Klabavy a skrz samotné město zpět do Plzence. Kromě bohaté porce zábavy došlo i na opékání buřtů u Neslívského rybníka a sladký zákusek v mirošovské cukrárně.

 

Svítání nad Plzencem 2.6.2018

V brzkých ranních hodinách jsme se vypravily (nakonec jen samá děvčata) přivítat nový slunečný den na vyhlídku pod Radyní. Obvykle míváme výzvu ve formě nočního pochodu, ten se však tento rok zrušil kvůli nepřízni počasí. Přesto i zdánlivě méně náročný úkol vstát v půl čtvrté ráno a vyjít na skalní vyhlídku, nebyl až tak snadný. Odměnou nám však bylo příjemné posezení s vyhlídkou na setmělý Plzenec s teplým čajem a drobným občerstvením. I když nás bylo jen sedm, ranní výšlap a východ slunce jsme si společně užily.

 

Divadelní odpoledne 2.6.2018

V sobotu 2. června se družinka Lišek zúčastnila Divadelního odpoledne v plzeňském Českém údolí. Na každoroční akci opět předvedla nezapomenutelné vystoupení, tentokrát v podobě známé Sněhurky, okořeněné o špičkový humor z Divadla Járy Cimrmana. Na své si proto přišli jak mladší milovníci pohádek, tak i dospělí znalci české klasiky. Představení doprovázel hlasitý potlesk a mladým hercům z toho důvodu nečinilo žádnou potíž sehrát hru pro skvělé publikum i podruhé.

 

Lobinův závod 8.-10.6.2018

V pátek 8.6. se družina Tygřic vydala na Lobinův závod. Cesta trvala sedm hodin. Autobus z Kolína do Svojanova měl skoro dvě hodiny zpoždění, protože jsme čekaly v zácpě. Večer byl uvítací oheň, kde se nám představil Vydrýsek, hlavní vedoucí závodu. Potom jsme si postavily stan a šli spát. V osm hodin ráno nás Vydrýsek seznámil se závodem a rozdal každé družině jeden čip. Po nástupu nám zhodnotily kroje a vybavení. A velkolepý závod mohl začít. Závod byl rozdělen na okruhy. Červený okruh, který prověřil naší sílu a obratnost a modrý okruh prověřil naší rychlost a inteligenci. Nejvíce nám šlo: transport raněného, šplh po laně, poznávání květin a zvířat, zdravověda a historie ČR. Když jsme se vrátily, tak jsme si uvařily večeři a postavily si přístřešek, ve kterém jsme následující noc spaly. Večer byla ohnivá show a vyhodnocení fantazy hry, do které jsme se bohužel nedostaly. Ráno jsme si sbalily a uklidily stan i přístřešek. Některé z nás šly na mši. Potom byl nástup a vyhlášení Lobinova závodu. V naší kategorii jsme skončily třetí ze sedmi. Po nástupu jsme šly do bufetu, abychom se trochu občerstvily. A vydaly se na zpáteční cestu domů.

 

Závěrečná oddílovka 13.6.2018

I letos jsme se všichni sešli, abychom se rozloučili s uplynulým skautským rokem. Oddílová schůzka se konala ve středu 13.6. v lomu. V krojích jsme se sešli na točně autobusů a vyrazili na místo. V lomu jsme si společně zahráli pár běhacích her. Popovídali jsme si o tom, co nás o prázdninách čeká, většina z nás pojede na skautský tábor, někdo i k moři či za babičkou a dědečkem. Poté byl už konečně čas na vyhlášení celoročního bodování. Děti dostala pěkné ceny. Pak jsme každý obdrželi kousek dortu, který dostala družina Tygřic za třetí místo v Lubinově závodě. Oddílovka nám rychle utekla a museli jsme už jít domů. Ale nezoufáme, ještě nás čeká tábor a puťák.

 

Vandr za zakopanou lahví  16.-18.6.2018

Nápad na vandr do Jablečna, kam jsme před více jak osmi lety jezdili na letní tábory, přišel přímo od dětí. 16. června jsme se vydali do Terešovské Hutě a odtud pokračovali s plnou polní přes PR V Horách (největší tisový les v ČR), přes nádherně zlatavá pole, skrz říční brody i kolem studánky, která kdysi inspirovala J. V. Sládka k napsání oné slavné básně Lesní studánka. Po poledni na nás konečně začala dýchat nostalgie z blížícího se tábořiště. Objevují se známé kopečky, v dáli se leskne vodní hladina "našeho" rybníka... Nejprve jsme si chvilku odpočinuli a pak šli do vody spláchnout pot po úmorném putování na rozpáleném slunci. Poté na nás čekal hlavní úkol, a to vykopat ukrytou lahev se vzkazy táborníků, kterou jsme zde před lety zanechali. Najít ji bylo náročné, přesto jsme se po půl hodině kutání mohli radovat. Večer jsme si společně užili u čtení nalezených vzkazů, jezením domácí bramboračky a zpíváním u kytary. Všichni jsme pak usnuli pod širým nebem. Následující den jsme se sbalili, před odchodem se ještě osvěžili v rybníce a vyrazili ke Zbirohu. Cestou jsme stihli zmrzlinu na místním náměstí a pokračovalo se na nádraží v Kařezu. Vrátili jsme se plni zážitků, opálení, obsypaní klíšťaty a s dvaceti kilometry v nohách.

 

Škola čar a kouzel 30.6.-14.7.2018

Sotva dětem v pátek 29. června skončila skutečná škola, hned v sobotu 30. si sbalily kufry a odcestovaly do té kouzelné. Skautské tábořiště ve Včelnici u Třemešného se totiž letos pro-měnilo v mystické Bradavice - starodávnou školu čar a kouzel. Žáci byli již dopředu informo-váni dopisem ze ,,soví pošty", aby se zúčastnili dvoutýdenního studia a mohli si tedy s sebou zabalit nejrůznější tematické ozdoby a suvenýry, včetně kouzelnických hábitů. Na první večer se konala velkolepá zahajovací hostina, které přecházelo slavnostní zařazování studentů do čtyř bradavických kolejí. Ty spolu pak po celou dobu studia soupeřily o školní pohár. To, co zpočátku začalo jako klidný školní rok, se však brzy změnilo ve zběsilou honičku za dopade-ním zlého černokněžníka lorda Voldemorta a kousků jeho duše, tzv. viteálů. Pátrání po nich zavedlo žáky a profesory mimo jiné až do dalekého Londýna, v běžných kruzích známého jako Horšovský Týn, či do pradávných vod Přimdy, sloužících pro obyčejnou veřejnost jako plavecký bazén. V půli studia do Bradavic zavítali i mudlovští (nekouzlící) rodiče a zásobili tak školní kuchyni spoustou sladkých dobrot. Ve volných chvílích mezi hodinami výuky si žáci vyzkoušeli nejrůznější aktivity ze života v přírodě, například vaření pudinku v kotlíku nad rozdělaným ohněm, poznávání rostlin a bylin, šplh na lanových aktivitách nebo sbírání dřeva na závěrečný slavnostní oheň. Ten proběhl v pátek v předvečer odjezdu a během něho se plzenecký skautský oddíl po složení slibů rozrostl o nové přírůstky jak do řad vlčat a svět-lušek, tak i mezi skauty a skautky. Tyto úžasné dva týdny tak otevřely cestu k letním prázdni-nám i k novému skautskému roku, jenž započne ihned poté a bude plný dalších skvělých zá-žitků a dobrodružství, ještě silnějších než doposud.

 

Putování po Chřibech

Jako poslední ze seznamu skautských akcí pro rok 2017/2018 přišel na řadu tradiční putovní tábor pro starší členy oddílu. Pod taktovkou naší vedoucí Jáji Lencové jsme se tentokrát vyda-li až za daleký Kyjov, do osobitého terénu moravských Chřibů. Během šesti dnů jsme stihli navštívit místa jako například zříceninu hradu Cimburk, pompézní zámek Buchlovice a nad ním se tyčící hrad Buchlov, klášter ve Velehradě, archeoskanzen v Modré, nejvyšší bod Chři-bů - 586 metrů nad mořem ležící rozhlednu na vrcholu kopce Brdo - a v neposlední řadě Květnou zahradu v Kroměříži. Program to byl pestrý a o žádném místě nemůžeme říct, že bychom ho rádi neviděli znovu. Počasí pro nás dělalo, co mohlo, a pustilo k nám maximálně jednu dvě přeháňky čili pláštěnky i stany na noc tak zůstaly téměř nedotčené. A ono, když usínáte s pohledem na jasnou oblohu plnou hvězd, obklopeni tichou přírodou, hned máte klid-nější hlavu a ráno plno energie na další zážitky.

  

 

Skauti na Radyni

Každoročně hojně navštěvovaná akce Radoušovy hry zaujala i letos nemálo dětí i rodičů z okolí Radyně. Já, společně s dalšími skautskými vedoucími Kačabou a Matesem, jsme měli tradičně na starosti stanoviště se střílením z luku a kuše. Výměnou za trpělivost čtyř hodin pracování s dětmi byly jejich spokojené úsměvy, když se úspěšně trefily do terče.

 

Výlet na Lhůtu

Letošní skautský rok jsme oproti dřívějším schůzkám netradičně zahájili společným pěším výletem na nedalekou Lhůtu. Kromě vzájemného vyprávění prázdninových zážitků a seznamování se s novými tvářemi v oddíle jsme proto měli i možnost prohlédnout si unikátní volně přístupnou výstavu zvířátek upletených z proutí v životní velikosti. Neplánovanou vsuvkou do programu se pak stala zpáteční cesta skrz les, kde někteří z nás posbírali nemálo hub na domácí bramboračku.  

 

Výlet po šťáhlavských lesích

V sobotu v dopoledních hodinách jsme se sešli u skautské klubovny. Odtud jsme vyšli směrem k Neslívskému rybníku, nedaleko zámku Kozel. Když jsme došli, rozdělili jsme se na tři týmy, ve kterých jsme blíže prozkoumávali šťáhlavské lesy. Navštívili jsme spoustu míst jako samotný Kozel, Mariinu skálu nebo třeba zříceninu hradu Lopata. Večer jsme si opekli buřty a šli spát, někteří do stanu, jiní jen tak pod širák. Ráno jsme si sbalili a vrátili se zpět k naší klubovně.

 

Chuť Československa

V sobotu 13.10. jsme se sešli v naší klubovně na Malé straně, abychom společně oslavili vznik Československa. Naším úkolem bylo připravit jídlo pouze z českých a slovenských surovin. Společně jsme zvolili oblíbené jídlo T.G.Masaryka - plněné švestkové knedlíky s mákem a drobné jednohubky. Celé dopoledne jsme tedy strávili vařením. Krátce po poledni jsme se i s našimi pochutinami vydali na Koterovskou louku, kde měla proběhnout velkolepá oslava. Na louce jsme se setkali s několika dalšími skautskými oddíly z Plzně a společně formou her poznávali naší historii od roku 1918 až do současnosti. Když jsme se dostali až do roku 2018, mohla konečně vypuknout hostina. Navzájem jsme se pohostili připravenými pokrmy a s plnými žaludky se nakonec vypravili domů.

 

Sázím, sázíš, sázíme...20. a 27.10.2018

K všeobecnému zvelebování města v rámci oslav 100. výročí Československa jsme společně s organizací Kvetoucí stromy přispěli i my skauti. Mnoho dobrovolníků z našich řad pomáhalo budovat podél nové cyklostezky za Plzencem symbolickou lipovou alej, jež bude jistě za pár let na obdiv nám i našim dětem. Někteří z nás se rovněž na místo vrátili i za týden, aby dopomohli k vytvoření konečné podoby tohoto překrásného místa odpočinku a vzpomínání.

 

Pojď si s námi zalézt! 3.11.2018

3. listopadu se všichni skautští nadšenci sportování a adrenalinu vypravili do plzeňského lezeckého centra V16, kde si mohli na šikmých stěnách vyzkoušet různé stupně obtížnosti a procvičit své šikovné prsty a silné ruce. Kdo neměl štěstí hned napoprvé, skončil v náruči měkké žíněnky. Po dvou hodinách dovádění na děti čekala ještě naučná hra na plzeňském náměstí, kde si z nejrůznějších zdrojů získávaly ty základní informace o okolí, a poté jsme se již vydali domů vstřebávat své zážitky.

 

V Berouně jsme řekli: ,,Beroun!" 16.-18.11.2018

Jako každým rokem i letos jsme se my vedoucí za odměnu za pilné vedení schůzek pro děti vypravili na odpočinkový víkend pro vedoucí. Letos nás přivítal malebný Beroun, odkud jsme hned druhý den na výročí Sametové revoluce vyrazili přímým směrem rovnou na samotný Karlštejn, prošli lomy Velkou i Malou Ameriku a večer pak zrelaxovali v berounském aquaparku. Poslední den v neděli jsme se ještě stavili za medvědími bratry pana Chaloupka - Kubou a Matějem - a následně jsme vyrazili k domovu.

 

Za Ježíškem do Radnic 14.-16.12.2018

Příjemné ozvláštnění na konec roku přinesl před třetí adventní nedělí víkendový výlet do Radnic. Namísto obvyklé vánoční schůzky v klubovně měl tentokrát náš oddíl ze Starého Plzence vzájemné předávání dárků spojené s výletem po zasněžených radnických lesích a pečováním o skautské zázemí našich bratrů a sester. Příjemnou vánoční atmosféru ještě ozvláštnily hry o poznávání štědrovečerních tradic v jiných zemích a napínavé losování dárků, kdy nikdo nečekal, jaký dárek na něj připadne. Nikdo ovšem neodcházel s prázdnou náručí a díky bohaté zásobě cukroví z domova ani s prázdným žaludkem.

 

Rozdávání Betlémského světla 24.12.2018

 

Vánoční posezení v klubovně 27.12.2018