Vyhledávání

Kontakt


Raisova 96, Starý Plzenec
bývalá ZŠ, boční vchod u kostela

+420 739 988 107

k.troppova@seznam.cz

2018

Novoroční protahování 6.1.

Už několik let bývá v našem oddíle zvykem, že první lednová sobota patří Novoročnímu protahování. Po obědě se všichni sejdeme v sokolovně a hurá sportovat! Na začátek jsme si zahráli jednu tématickou honičku, následovala pořádná rozcvička pod vedením Matese, spousta míčových her a samozřejmě tradiční Opičí dráha, ve které mezi sebou vždy soutěžíme v několika kategoriích. Odpoledne uteklo jako voda, nezbývalo než vyhlásit výsledky, rozdat diplomy a těšit se na další akce, které nás letos čekají.

Výsledky novoročního protahování: světlušky: 1. Eliška T. (33,95) 2. Terka H. (42,36) 3. Stopař (46,09) 4. Lucinka (48,57) 5. Rambo (49,28) 6. Kája (52,81) 7. Dorka (1,07,01) vlčata: 1. Tedík (38,36) 2. Dan (38,98) 3. Honzík (41,54) 4. Štěpán (51,16) skautky a skauti: 1. Kýťa (35,78) 2. Honza (37,14) 3. Tomáš (37,52) 4. Nany (39,57) 5. Vačka (40,8) 6. KPZ (41,25) 7. Téra (41,58) 8. Katy (44,72) vlci a vedoucí: 1. Mates (27,24) 2. Taxík (27,28) 3. Jája (29,78) 4. Honey (33,22) 5. Pája  (33,37) 6. Áňa (33,63) 7. Kačaba (36,05)


Výprava do Horažďovic 19.-21.1.

Dobrovolnictví se meze nekladou. Když se tedy přihlásila děvčata z družiny Tygřic, tedy teprve starší skautky, že by měla zájem uspořádat pro ostatní členy oddílu výpravu, udělalo nám to radost. Připravily si tak pro nás víkend v Horažďovicích, kde jsme pobývali na skautské základně. V sobotu jsme i přes chumelenici a mírný mráz zvládli zdolat naučnou stezku kolem Práchně, v neděli jsme poznávali centrum města a plnili tam předem připravené úkoly. Holky zvládly všechny úkony spojené s výpravou (zajištění ubytování, zjištění spojů, vaření, příprava programu,...) na jedničku!


Vůdcovské setkání 3.-4.2.

O prvním únorovém víkendu se konalo vůdcovské setkání na Prusinách u Nebílov. Na tomto malebném místě jsme společně s členy jiných oddílů našeho střediska strávili dva dny v družných rozhovorech, co je nového v našich oddílech, hodnotili jsme kvalitu našeho střediska, vyslechli projekt Střelnice aneb nové skautské vzdělávací zázemí v Českém údolí v Plzni, prošli se po okolí, hráli veselé hry a zamysleli jsme se nad skautským slibem a jeho hodnotami. Po celé setkání nás provázela příjemná atmosféra.


Brigáda No1. 11.2.

Zahajovací brigáda v nové klubovně (ul Raisova 96) - úklid a penetrace omítek, 17 účastníků.


Výlet do ZOO 17.2. 

Pokud máte volné sobotní dopoledne a nevíte co s nevyužitým časem, sedněte na vlak a vydejte se do plzeňské zoologické zahrady. Říkáte si, proč jezdit do ZOO právě v únoru, když je všude mráz a zvířátka budou schovaná? Má to vůbec smysl? Ano, má! Skauti ze Starého Plzence si tuto možnost o víkendu 17. 2. vyzkoušeli a všichni si výlet náramně užili. Venku sice panovala zima jako na Sibiři, avšak celé věci to jen prospělo, neboť všichni tvorečkové se schovávali v teple svých pavilonů, kde na ně bylo krásně vidět. Děti mezi výběhy náruživě pobíhaly s foťáky a pořizovaly snímky o sto šest. Dávaly si přes sklo pac s malými klokánky a dokonce se i prošly v kozím výběhu a pohladily si zvídavé kůzle. Před odchodem se výprava posilnila teplým douškem čaje a párkem v rohlíku v místní restauraci a podél zamrzlé Mže se vydala do cílového bodu - konečné stanice tramvaje na Skvrňanech. Odtud pak už jen odpočinkovou jízdou na Hlavní nádraží a hurá domů!


Brigáda No2. 18.2.

Malování hlavní místnosti - I. nátěr, štukování, zprovoznění topení, 7 účastníků


Brigáda No3. 24.2.

Malování hlavní místnosti - II. nátěr, chodba a "fialový" pokoj - I. nátěr, 5 účastníků


Oddílová schůzka

Dne 28.2. se konala oddílová schůzka, kterou tentokrát vedla Viky s Vačkou. Jako vždy jsme se kvůli velkému počtu rozdělili do čtyř skupin. První skupina hrála u Viky živé pexeso. Druhá skupina odpovídala na různé otázky ohledně skautu a jeho historie. Třetí skupina vyráběla z mandarinek a jablek různé sladké výrobky. Čtvrtá skupina měla za úkol nakreslit to, co nás nejvíc baví na skautu. Takhle jsme se střídali, až jsme všichni obešli všechna stanoviště. Potom jsme hráli hru, kde jsme po chodbě sbírali papírky a skládali jsme z nich obrázky. Měli jsme za úkol určit kdo je na obrázku. V kobercovce jsme si na závěr schůzky ukázali, co jsme nakreslili, a nakonec jsme snědli to, co jsme si vyrobili.


Brigáda No4. 3.3.

Úklid hlavní místnosti, II. nátěr fialového pokoje, wc a chodby, kontrola zásuvek a jističů, instalace lustrů a termostatu, 12 účastníků


Skautský ples

V pátek 9. 3. se konal tradiční Skautský ples v Bolevecké sokolovně. Tento ples je opravdu vyhlášený, protože lístky byly vyprodány během necelé půl hodiny. Na plese se scházejí skauti nejen Plzně. 

Program byl bohatý, nechybělo předtančení (letos v pracovním stylu s montérkami a nářadím), bohatá tombola, kterou sponzoruje i skautský obchod Liman sport a společná hra - soutěž týmů ve skautských dovednostech. K tanci nám hrála výborná kapela, parket byl plný od první písničky. Tímto bych chtěla poděkovat všem organizátorům, že neztrácejí odvahu a tuto velkou akci pro nás pořádají.


Brigáda No5. 11.3.

Pokládka PVC a koberce v hlavní místnosti, úklid chodby, wc a fialové místnosti, úklid dvora, mytí kuchyňské linky, penetrace "zelené" místnosti, 17 účastníků


Brigáda No6. 18.3.

Balení věcí v Kollárovce, v Raisovce II. nátěr + úklid zelené místnosti, úklid koupelny, položení koberce ve fialové místnosti, dolištování, 18 účastníků


Brigáda No7. 25.3.

Vyklízení klubovny v Kollárově ulici + kompletní úklid, převoz věcí do nové klubovny, zabydlování, koupě koberce do zelené místnosti, 10 účastníků + 4 tatínkové.